Cep

Chatky  Cep (chatka  Nela a chatka  Niky)

ubytování až pro 8 osob

Chatky Nela a Niky poskytují každá ubytování pro 4 osoby.

Každá chatka disponuje 4 lůžky, což je vhodné zejména pro rodinnou rekreaci.

Po domluvě je možné kapacitu zvýšit a postavit si vlastní stan.

Chatky se nachází v malebné jihočeské vesničce Cep, která je vzdálená cca 12 km od Třeboně v území chráněné krajinné oblasti CHKO Třeboňsko. Dominantou obce je kaple Sv. Jana Křtitele a vodní plocha návesního rybníka s ostrůvkem. Obec je obklopena lesy s hojností borůvek a hub.

Obcí prochází cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně, turistické značené trasy z Třeboně do Nových hradů (modrá), z nádraží Pilař k rybníku Spolskému (žlutá) a přímo obcí prochází cyklistická stezky z Třeboně do Suchdola nad Lužnicí. Nadmořská výška obce je 459 m nad mořem.

V okolí je soustava rybníků, rašelinový rybník Podřezaný vhodný ke koupání je vzdálen  2 km.

Největším lákadlem je však koupání v přilehlých pískovnách, pískovny Cep I a Cep II, s průzračně čistou vodou. Kolem celé pískovny je cesta, ze které vede spousta steziček k vodě. Koupají se zde jak lidé v plavkách, tak vyznavači nudismu. Každý si najde ten svůj koutek. Najdeme je na pravé straně při silnici z Třeboně kousek před Suchdolem nad Lužnicí.

Nejbližší pískovna Cep je od ubytování vzdálená  6 km.

Vybavení chatek
V každé chatce je malá kuchyňka s vybavením, varná konvice, mikrovlnná trouba, indukční dvouplotýnkový vařič, malá lednice, stůl se čtyřmi židlemi, šatní skříň, dvoulůžko 140×200 cm a postel s výsuvným lůžkem.

V chatce je zavedena elektrika, není zde zavedena voda!!!
Pitná voda je vzdálená  20 m od chatek.

Sociální zařízení: Pro každou chatku je k dispozici 1 WC a 1 sprcha vzdálené 20 m od chatek nově vybudované.

Parkování přímo u chatky.
Uzamykatelná kolárna.

K dispozici je přenosný zahradní gril a venkovní ohniště.

Poznámka:  chatky jsou nekuřácké. Pes, kočka či jiná zvířata za poplatek 70,- Kč/den (nutno mít vlastní pelíšek, zákaz ponechání samotného zvířete v chatce).

Vzdálenosti: místní hospůdka 320 m, místní obchůdek 300 m, autobus 225 m, vlaková zastávka, bankomat, supermarket Penny, Trefa, Flop 7 km (v Suchdole nad Lužnicí), supermarket Penny, Kaufland 12 km (v Třeboni)

Doporučujeme navštívit:

město Třeboň (12 km), město ležící v rybničnaté krajině v CHKO, lázeňské město s historickými památkami, galerií a Schwarzenberskou hrobkou, pivovar Regent (1379) s vlastní pivnicí. Letní aktivity: okružní naučná stezka kolem rybníka Svět (pěšky či na kole), projížďky výletní lodí.. Zajímavý je i Suchdol nad Lužnicí (10 km) pohraniční městečko, možnost stravování, kino. Letní aktivity: sjíždění řeky Lužnice, koupání a rybaření v pískovnách, návštěva přírodní rezervace Červené blato (naučná stezka 5 km), houbaření a sběr lesních plodin. Jindřichův Hradec: zámek (pověst o Bílé paní), muzeum (Krýzovy jesličky, obrazová galerie), nový akvapark. České Budějovice: historické náměstí (Samsonova kašna), Černá věž, podloubí s řadou gotic., renes. a barok. domů, Jihočeské muzeum, muzeum starých motocyklů, muzeum Koněspřežky. Český Krumlov: UNESCO, renesanční zámek s kulatou věží, otáčivé hlediště, nádherné chráněné a pozoruhodné objekty. Hluboká nad Vltavou: nejnavštěvovanější zámek v jižních Čechách, Alšova jihočeská galerie, v blízkosti lovecký barokní zámeček Ohrada (zde lesnické a lovecké muzeum, rybářská expozice, zbraně). Červená Lhota: vodní zámekPři nepříznivém počasí můžete navštívit solné lázně v Gmündu.

Sole – Felsen – Bad je opravdovou oázou odpočinku a relaxace. Areál je rozdělen do 2 částí: Svět koupání a Svět sauny.

Městečko Gmünd leží na česko – rakouské hranici, hned vedle Českých Velenic – cesta tedy není nijak daleká. Autem je to z Cepu cca 33 km.

Volný vstup pro ty kdo má právě narozeniny (pro děti i dospělé, po předložení dokladu).

Chatky Cep
Cep 28
379 01 Třeboň

+420 607 551 489
cep@ubytujsenajihucech.cz

Provoz, poplatky, ceny – ubytování

6.500,- Kč/ týden/ 7 nocí – sezóna od 1.6. do 31.8.
5.800,- Kč/ týden/ 7 nocí – mimo sezónu

Zkrácené pobyty a víkendové pobyty.*

*Přesná cena bude stanovena po domluvě dle počtu ubytovaných osob a délky pobytu.

V zimě ubytování neposkytujeme.

Je požadována záloha 1.000,- Kč – 2.000,- Kč.
Poplatek za psa: 500,- Kč/týden.

V ceně ubytování je zahrnuta: spotřeba elektrické energie, vody, ložní prádlo, utěrka, ručníky dle počtu osob, rekreační poplatek obci a parkování před objektem zdarma.

Příjezd a odjezd dle domluvy.